Vi følger boligmarkedet i og omkring Skælskør og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES Skælskør følger boligmarkedet i og omkring Skælskør. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Drosselvej 1 solgt for 1.195.000 kr.
Boligen overtages af EJENDOMSSELSKABET X ApS den 01. maj. Køberen har betalt 1.195.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 11.065 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 889.000 og boligen er derfor handlet til 34% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 108 kvm. og er opført i 1967. Grunden er på 759 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Skælskør
Solbærvej 12A solgt for 1.150.000 kr.
Boligen overtages af Henrik Jesper Hvid den 06. maj. Køberen har betalt 1.150.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 16.429 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 780.000 og boligen er derfor handlet til 47% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en rækkehus med 2 værelser på i alt 70 kvm. og er opført i 1983. Grunden er på 394 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af home Slagelse
Hesselbyvej 1A solgt for 1.145.000 kr.
Boligen overtages af EJENDOMSSELSKABET X ApS den 14. april. Køberen har betalt 1.145.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 11.684 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 905.000 og boligen er derfor handlet til 27% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 98 kvm. og er opført i 1962. Grunden er på 673 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Skælskør
Slagelsevej 10 solgt for 1.130.000 kr.
Boligen overtages af Malene Raunholt Johansen og Sonny Raunholt Johansen den 30. april. Køberen har betalt 1.130.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 9.496 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.100.000 og boligen er derfor handlet til 3% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en rækkehus med 5 værelser på i alt 119 kvm. og er opført i 1987. Grunden er på 199 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af danbolig Korsør/Skælskør
Kirkestien 2, Stubberup solgt for 430.000 kr.
Boligen overtages af Daniel Højme Bonvang den 28. april. Køberen har betalt 430.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 5.584 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 600.000 og boligen er derfor handlet til 28% under den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 77 kvm. og er opført i 1930. Grunden er på 690 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Martin Mortensen, Skælskør